Mis vahendid peavad kodus olema?
Täiskasvanute puhul on väga suureks abiks funktsionaalne voodi, mille kõrgust saab puldist reguleerida. Ülejäänud abivahendid sõltuvad konkreetsest kliendist ja selguvad esimesel kohtumisel.
Kui vanalt on veel mõtet teraapiaks?
Vanusepiirangut pole. Oluline on, et inimene tahab tegutseda ja oma tervislikku seisundit parandada/ säilitada.
Kuidas toimub teraapia eest maksmine?
Kui Te soovite ühekordset teraapiat/konsultatsiooni siis toimub maksmine peale teraapiat kas sularahas või ülekandega. Pikemaajalise teraapia korral tavaliselt arve alusel kuu lõpus ülekandega või sularahas.
Perearsti või eriarsti saatekirja korral esitame arve Tervisekassale.
Liiklusavarii järgse trauma korral kindlustusseltsile.
Kas Tervisekassa rahastab kodust füsioteraapiat?
Perearsti saatekirja alusel teostame Tervisekassa teenust koodiga 7060 Füsioteraapia igapäevaelu keskkonnas.
Teeme koostööd kindlustustega. Liiklusõnnetuse korral on kokkuleppel kindlustusfirmaga võimalik nende poolne finantseerimine.
Mis päevadel ja kellaaegadel Te töötate?
Reeglina töötan E-R. Kellaajad on vastavalt kokkuleppele kliendiga.
Kas on vaja saatekirja ise makstes?
Teraapia tegemiseks pole arsti saatekirja vaja, sest enne teraapiaga alustamist teostab füsioterapeut füsioterapeutilise hinnangu ja vastavalt sellele toimub teraapia teostus.
Kui kaua kestab teraapia sessioon? Mitu korda on vaja?
Esmakohtumine on tavaliselt 1h, hiljem vastavalt kuni 45min. Teraapia korduste arv sõltub väga palju kliendi seisundist ja motivatsioonist ise harjutada.
Kui pikk on ooteaeg?
Kui kellaaegade suhtes pole suuri piiranguid siis nädala jooksul alates esmakontaktist.
Mis piirkonnas Te teenust osutate?
Tallinn ja Viimsi vald
Kas ma pean maksma kui tühistan teraapia aja?
Kui Te teatate hiljemalt eelmisel päeval siis ei pea maksma. Kui samal päeval siis 100% teraapia maksumusest. Kui terapeut on juba kohale tulnud aga teraapiat ei saa teostada ( pole kedagi kodus, halb on olla jne.) siis esitame arve tasulise füsioteraapia hinnakirja alusel.
Kas keegi peab kodus olema ja aitama teraapia ajal?
Enamasti ei pea peale kliendi kedagi kodus olema. Kui aga klient ja lähedased soovivad võivad nad teraapias osaleda. Tuleb aga arvestada, et tähelepanu ei hajuks ja klient suudaks keskenduda tegevusele.
Kas teraapiat teeb ikka meesterahvas, sest jõudu on ju vaja kui ma ei saa ise kõndida?
Teades õigeid teraapia võtteid on väga vähe jõudu vaja. Füüsiliselt pingutama peab treenitav mitte terapeut. Senimaani on kõigi klientide jaoks mu jõust piisanud.
Tihti on pigem probleemiks, et õpetades pereliikmeid oma lähedast aitama kas istuma, püsti tõusma või kõndima tahetakse liiga palju toetada.