Laste füsioteraapia

beebide füsioteraapiaLaste füsioteraapiaga võib alustada juba teisest elukuust. Tavaliselt on kuni 2 eluaastani vaja jälgida lapse motoorset arengut. Pea-või seljaaju kahjustusega lapsed vajavad regulaarset füsioteraapiat terve elu vältel.

Laste füsioteraapia hõlmab endas motoorse arengu hindamist ja vanemate nõustamist igapäevasteks tegevusteks. Füsioterapeut jälgib lapse liikumismustreid, variatiivsust (mitut eri moodi läheb istuma, kuidas istub, kuidas tuleb istumast käpuli jne) ja lihastoonust. Vastavalt hindamise tulemusele viib terapeut läbi teraapiat ja õpetab ka lastevanematele kodus tehtavaid harjutusi. Kergema motoorses arengus mahajäämuse korral piisab tihtipeale mõnest füsioteraapia sessioonist. Raskete pea-ja seljaaju kahjustuste korral on kindlasti vajalik reguaalrne füsioteraapia.

NDT teraapia

NDT(Neuro Developmental Treatment ingl.k)kontseptsioonil põhinev teraapia käigus õpetatakse lapsele läbi mängu õigeid liikumismustreid. Terapeut suunab last õigesti liikuma, mitte ei toimu passiivne lapse liigutamine.

Füsioteraapia on lapse arengus äärmiselt oluline, eriti veel kehalist võimekust vähendavate vigastuste korral. Vastasel juhul võib lapsel tekkida motoorse arengu mahajäämus, liigeste kontraktuurid, lihaste lühenemine ning isegi osteoporoos.

Koduse füsioteraapia eelised

• Kasulik juhul kui puudub võimalus minna ambulatoorsesse taastusravisse ( kodust välja saamine on raskendatud või puudub transpordi võimalus)
• Ajakulu on väiksem, teraapia kestus pikem ( teraapiasse minnes riietumine+ kodust väljasaamine+ sõit teraapiasse ja koju tagasi on Tallinna piires vähemalt 1h. Füsioteraapia kestab kas 30min või 45 min.)
• Lapsevanemad ei pea teraapia ajaks töölt ära tulema
• Turvaline, tuttav keskkond
• Raviasutuses harjutatud tegevused võivad olla kodus keerulised sooritada või puuduvad vahendid.
• Võimalik intensiivne ja järjepidev ravi sama terapeudiga ( raviasutustes tihtipeale vahelduvad terapeudid ja korraga saab piiratud arv kordi teraapiat)

Küsi nõu terapeudilt

Nimi (nõutav)

Diagnoos

Vanus (nõutav)

Teade

Email (nõutav)

Telefon (nõutav)