Luumurrud, liigese vahetus

Täiskasvanute füsioteraapia ülalnimetatud olukordades tähendab spetsiaalsete harjutuste õpetamist, mis säilitavad immobliseeritud jalas lihasjõudluse ja liigesliikuvuse arsti poolt lubatud piirides. Väga oluline on karkudega kõnni õpetamine nii toas, õues kui trepil.

Ravi kestus sõltub murrust. Tavaliselt piisab noorel inimesel luumurru korral paarist teraapia sessioonist või senikaua kuni jõuab kätte haigekassa rahastatud taastusravi aeg ambulatoorses raviasutuses. Vanuse suurenedes pikeneb ka taastumine, sest kõrges eas kaasnevad tihtipeale ka kroonilised haigused, mis mõjutavad ravi perioodi(liigeste probleemid jms). Ravitulemusi võivad veel mõjutada põletikud, kukkumine, kroonilised haigused, motivatsioon taastuda ning mäluhäired. Luumurdudest ja liigeste vahetusest on võimalik täielikult terveneda ja tööle naasta.

Füsioteraapiast loobumisel võib patsient hakata kõndima vale kõnnimustriga (longates), taastusmise aeg pikeneb, kuna lihasjõudlus on langenud või liigesliikuvus märgatavalt vähenenud.

Füsioteraapia läbiviimine kodus võimaldab alustada raviga koheselt. Tihtipeale on järjekorrad ambulatoorses raviasutuses 1-2 kuud (esmalt arsti vastuvõtt ja alles siis tuleb oodata füsioterapeudi aega) ja see pikendab oluliselt taastumisperioodi.

Mida eeldab kodune teraapia kliendilt?

Karkude või madala rulaatori olemasolu.

Küsi nõu terapeudilt

Nimi (nõutav)

Diagnoos

Vanus (nõutav)

Teade

Email (nõutav)

Telefon (nõutav)