Seljaaju trauma

2K Füsioteraapia on spetsialiseerunud funktsionaalsele teraapiale ehk inimese funktsionaalse võimekuse (hakkama saamine igapäevategevustega) parandamisele/säilitamisele. Teraapia lõppeesmärgiks on, et klient vajaks võimalikult vähe kõrvalist abi oma igapäevatoimingutes (siirdumised, pesemine, söömine, riietumine, tööle naasmine).

1) 3 kuu möödudes suudab iseseisvalt istuma tulla ja säilitada istumistasakaalu, juua pudelist vett.
2) Siirdub iseseisvalt voodist ratastooli
3) Kasutades abivahendit siirdub iseseisvalt toast autosse.

Teraapia käigus võivad eesmärgid ka muutuda, sest väga oluliseks faktoriks teraapia õnnestumisel on kliendi motivatsioon iseseisvalt harjutada. Samuti kaasuvad diagnoosid, mis võivad teraapia efektiivsust mõjutada ( põletikud, südame- või neerupuudulikkus, diabeet, kukkumised, tugev spastika) Seljaajutrauma korral on väga oluline ka lihaselastsuse ja liigesliikuvuse säilitamine.

Ravi kestus sõltub trauma ulatusest, millisel seljaju kõrgusel on kahjustus, kui palju on taastunud esimeste kuudega peale traumat, kliendi motivatsioonist, põletikest ja lamatistest. Füsioteraapia hoiab ära lamatised, kontraktuurid, luude hõrenemise ja aeroobse võimekuse languse. Seljaajutraumast taastumisel on oluline väga aktiivne füsioteraapia. Üldjuhul kestab ravi aastaid.

Mida eeldab kodune teraapia kliendilt?

Ideaalne oleks kui on võimalik rentida funktsionaalvoodi(voodi mille kõrgust saab puldist reguleerida) või suur teraapia laud, kus on piisavalt ruumi ja saab teha harjutusi erinevatel tasapindadel. Ülejäänud abivahendid sõltuvad kliendi seisundist.

Küsi nõu terapeudilt

Nimi (nõutav)

Diagnoos

Vanus (nõutav)

Teade

Email (nõutav)

Telefon (nõutav)