Füsioteraapia täiskasvanutele

Täiskasvanud inimesel võib füsioterapeutilist abi vaja minna väga erinevate diagnooside korral, alates lõualuu probleemidest ja lõpetades uuriini pidamatusega. 2K Füsioteraapia on keskendunud taastusravile peale insulti, seljaajutraumat, luumurde, puusa-või põlveliigese vahetust ning vanusest tingitud funktsionaalse võimekuse languse ennetamisele.

2K Füsioteraapia on spetsialiseerunud funktsionaalsele teraapiale ehk inimese funktsionaalse võimekuse parandamisele/säilitamisele. Teraapia lõppeesmärgiks on, et klient vajaks võimalikult vähe kõrvalist abi oma igapäevatoimingutes ( siirdumised, pesemine, söömine, riietumine, tööle naasmine). Esmasel kohtumisel vestleb füsioterapeut kliendiga ja kohtumise käigus teostab füsioterapeutilise hindamise, mille põhjal pannakse paika individuaalsed teraapia eesmärgid.

Füsioteraapia juures on väga oluline inimese enda tahe ja koostöövalmidus. Peale suuri traumasid võib igaühel tekkida emotsionaalne madalseis, seega on ülimalt oluline lähedaste toetus, mis inspireeriks ka patsienti ennast edu nimel rohkem pingutama. Füsioteraapiat võib võrrelda näiteks sporditreeningutega: see toob edu vaid siis, kui inimene ka ise sellesse maksimaalselt panustab.

Füsioteraapia hõlmab:
1. Anamneesi
2. Füsioterapeutilist hindamist (patsiendi füüsise hindamist vaatluse ja palpatsiooni näol)
2. Füsioterapeutilise diagnoosi määramist
3. Teraapia planeerimist
4. Füsioterapeutilisi meetodeid
5. Teraapia efektiivsuse hindamist ja tulemuste dokumenteerimist

Koduse teraapia eelised:

 a) kui puudub võimalus minna ambulatoorsesse taasturavisse (kodust välja saamine on raskendatud või puudub transpordi võimalus)

b) ajakulu on väiksem, teraapia kestus pikem (teraapiasse minnes riietumine+ kodust väljasaamine+ sõit teraapiasse ja koju tagasi on Tallinna piires vähemalt 1h. Füsioteraapia kestab kas 30min või 45 min.)

c) lähedased ei pea teraapia ajaks töölt ära tulema

d) turvaline, tuttav keskkond

e) Raviasutuses harjutatud tegevused võivad olla kodus keerulised sooritada või puuduvad vahendid.

d) võimalik intensiivne ja järjepidev teraapia sama terapeudiga (raviasutustes tihtipeale vahelduvad terapeudid ja korraga saab piiratud arv kordi teraapiat)

Küsi nõu terapeudilt

Nimi (nõutav)

Diagnoos

Vanus (nõutav)

Teade

Email (nõutav)

Telefon (nõutav)